Kaupunkiravintolat Oy:n Olutravintola Konttori on Tampereen helmi, joka sai laajennusosaansa täysin uudenlaisen ilmeen. Tyylikkään laajennuksen suunnitteli kokonaisuudessaan IN Design Sélin, sisustusarkkitehti Sari Sélin-Perrin.



Sisustuksessa yhdistyvät tamperelaisittain tyypillisen punatiilen rosoisuus sekä marmorin kiiltävä eleganssi, joka luo hienon kontrastin olutravintolan tunnelmaan. Vanhojen punatiilien rinnalle löytyi Laattamaailmasta upea lattialaatta IRIS FMG -tehtaan monipuolisesta Select-mallistosta. Select Breccia Medicea Natural 60×60 marmorikuvioitu laattalattia tuo laajennusosaan tyylikkyyttä.
”Laatta on upea ja kohtuuhintainen”, kehuu myös sisustusarkkitehti Sari Sélin-Perrin. Hänen mukaansa yhteistyö Laattamaailman myyntipäällikkö Jyrki Pajusen kanssa oli ylipäätään sujuva ja miellyttävä kokemus: ”Jyrkillä on kokemusta, ammattitaitoa ja pelisilmää hoitaa ravintolaprojektien muuttuvat ja hektiset tilanteet tyylillä”, Sélin-Perrin hehkuttaa.

Laattamaailman Select -laatat ovat yksi suursuosikeistamme. Laajasta Select-mallistosta löytyy 26 väriä, runsaasti kokoja ja huikean erikoisia pintoja; marmoreita, graniitteja sekä onyxia. Näitä voit käyttää sekä seinillä, lattioilla että sisustuksen erilaisissa yksityiskohdissa. Select luo harmoniaa, luksusta tai tuo kontrastia klassisiin pintoihin, kuten tässäkin kohteessa näemme.